Fraud Blocker
Skip to content

מתמודדת עם צניחת רחם? שמים סוף לתופעה!

יש לנו פיתרון מהפכני ולא פולשני שישנה את חייך!​

טיפול משולב של כיסא אלקטרומגנטי מהפכני אשר מאמן ומחזק את שרירי רצפת האגן + ליווי צמוד של פיזיותרפיסטית רצפת אגן אשר יחסכו לך חודשים ארוכים של טיפולים מפרכים, ב-6 מפגשים בלבד!

 השירות ניתן במרכז לטיפול ברצפת האגן תל השומר, רח' גילדסגיים 4 רמת גן

 פיזיותרפיסטית רצפת אגן תלווה אותך לאורך סדרת הטיפולים

 הטיפול אינו פולשני ומתקיים בלבוש מלא

 הטיפול מוכר ע"י כללית מושלם / חברות הביטוח והן מספקות החזרים בהתאם לפוליסה שלך. אנו נלווה אותך בקבלת ההחזרים להם את זכאית

רשימת חברות ביטוח רקע שקוף לבן
כיסא אלקטרומגנטי eChair

מבצע למהירי החלטה - פגישת ייעוץ והתאמה + טיפול ניסיון ב-149 ₪ בלבד!

(במקום 450 ₪)

Hours
Minutes
Seconds

🔒 טופס דיסקרטי, האתר מאובטח בטכנולוגיית SSL 🔒

הרופאים שלנו

ד"ר גנדי ביטמן

דוקטור גנדי ביטמן

מומחה גניקולוגיה כללית, אורוגניקולוגיה ורצפת האגן

ד"ר ביטמן הוא מומחה לגינקולוגיה ואורוגינקולוגיה בשיבא מעל 20 שנה. מבצע ניתוחי תיקון פיסטולה (היחיד במרכז הארץ שעושה זאת בשיטה וגינלית), ניתוחים גינקולוגיים בשיטות אנדוסקופיות (לפרוסקופיה והיסטרוסקופיה), ניתוחים לפרוסקופיים חדשניים לתיקון צניחת איברי האגן, וניתוחים לתיקון דליפת שתן.

הפיזיותרפיסטיות שלנו

תמונה הילה

הילה לנדאו - פיזיותרפיסטית לשיקום רצפת אגן ושיקום אורטופדי

הילה לנדאו, פיזיותרפיסטית לשיקום רצפת אגן ושיקום אורטופדי.
בעלת תואר ראשון B.P.T בפיזיותרפיה.
בעלת נסיון קליני מגוון ומספר רב של קורסים מתקדמים בתחום רצפת האגן.
מטפלת בשיקום רצפת האגן, טיפול בכאבים ביחסים, אנדומטריוזיס, כאבים במהלך ההריון ושיקום אורטופדי.

תמונה נועה

נועה ניסים - פיזיותרפיסטית רצפת אגן

נועה ניסים, פיזיותרפיסטית לשיקום רצפת אגן ושיקום אורטופדי
בעלת תואר ראשון בפיזיותרפיה B.P.T
בעלת נסיון קליני מגוון ומספר רב של קורסים מתקדמים בתחום רצפת האגן. מדריכת פילאטיס שיקומי, מטפלת בשיקום רצפת האגן הנשית, טיפול בכאבים ביחסים, שיקום רצפת האגן לאחר הריון ולידה, כאבים במהלך ההריון, ושיקום אורטופדי.

פיזיוטרפיסטית 1

ד"ר דנה פודל - פיזיותרפיסטית רצפת אגן

ד"ר דנה פודל, מומחית בעלת דוקטורט בפיזיותרפיה מאוניברסיטת נורת'ווסטרן שיקגו, ארצות הברית.
דנה בעלת נסיון רב בטיפול בבעיות רצפת אגן של נשים וגברים, ואף משלבת תרגילי יוגה בקליניקה כטיפול הוליסטי למגוון בעיות.

פיזיוטרפיסטית 2

לי בקר - פיזיותרפיסטית מומחית רצפת אגן

לי בקר הנה פיזותרפיסטית רצפן אגן מוסמכת משרד הבריאות BPT, מטעם ביה"ס לרפואה ולמקצועות הבריאות באוניברסיטת ת"א.
לי בעלת ניסיון רב שנים כפיזיותרפיסטית לרבות עבודה בקופת חולים מכבי, בעמותת "עזר מציון" וכמתרגלת אנטומיה בקריה האקדמית אונו.

איך זה עובד?

אייקון צור קשר 1

1. קובעים פגישת ייעוץ והתאמה, הכוללת בדיקה רפואית ע"י פיזיותרפיסטית מומחית רצפת אגן + טיפול התנסות

כיסא לחיזוק רצפת האגן

2. במידה ואת מתאימה, קובעים סדרת טיפולים באמצעות הכיסא האלקטרומגנטי eChair

יישור שיניים

3. תצאי לדרך חדשה עם שרירי רצפת אגן חזקים שמונעים בריחות שתן מטרידות

איך משלמים לרופא עד הבית

4. נלווה אותך בקבלת החזרים מקופת החולים / חברת ביטוח

צניחת רחם

אוכלוסיית הנשים היא אוכלוסייה שמתמודדת לאורך החיים עם כל מיני בעיות ומצבים שמאפיינים אותה באופן מיוחד. להבדיל מבעיות שמשותפות לנשים ולגברים, קיימות בעיות רפואיות שייחודיות אך ורק לנשים, כמו בעיות שקשורות באיברי הרבייה לדוגמה. צניחת רחם היא אחת הבעיות שאיתה מתמודדות נשים רבות ברחבי הארץ בפרט והעולם בכלל, ולמעשה היא מאפיינת כ-16% מכלל אוכלוסיית הנשים מעל גיל 40. מצב של צניחת רחם הוא מצב שלא תמיד יכולה להיות עליו שליטה, אולם בהחלט קיימים כל מיני כלים שיכולים לסייע להימנעות ממנו, וגם להתמודדות איתו בפועל. היום נספר לכן קצת יותר מידע על צניחת רחם, ונשקף לכן את כל הפרטים הרלוונטים שאותם כדאי לכן לדעת, בתקווה שכמובן לא תצטרכו להתמודד עם המצב הזה.

צניחת רחם
צניחת רחם
פיזיותרפיסטית רצפת אגן - תוכן עניינים לניווט מהיר

צניחת רחם – מהו המצב הזה?

כשמדברים על צניחת רחם, מדברים על מצב שבמסגרתו הרחם, ממקומו הטבעי, עושה תנועה אל עבר חלל הנרתיק ומתנתק ממקומו. בחלק מהמקרים הרחם ירד לאיזור חלל הנרתיק, ובמקרים אחרים וחמורים יותר צניחת הרחם תבוא לידי ביטוי באמצעות בליטה מחוץ לנרתיק.

צניחת רחם לא פשוט מתרחשת, אלא קיים לה גורם ברור. בגוף האישה קיימות רצועות תמיכה, שידועות גם בשמן ליגמנטים. רצועות התמיכה הללו גורמות לקיבוע של הרחם לדפנות האגן, אך לאורך השנים, בעקבות מגוון פעילויות שמתרחשות בגוף האישה, הן נחלשות ומתארכות. בהתאם, הן לא מצליחות עוד לקבע את הרחם למקומו, ומכאן נוצר מצב של צניחת רחם. התופעה הזו נפוצה בעיקר אחרי שהאישה מפסיקה לקבל את הווסת החודשית שלה.

הגורמים השונים של צניחת רחם שכדאי להכיר

כעת ברור לנו כיצד נוצר מצב של צניחת רחם, אולם כדאי גם שנבין מהם הגורמים שיכולים לגרום לו להתרחש בשלבים השונים בחייה של האישה. ניתן להצביע על שלושה גורמים מרכזיים ובולטים במיוחד, כאשר הראשון מביניהם הוא גורם הגיל.

ככל שהאישה הולכת ומתבגרת, כך ההורמונים בגוף שלה הולכים ומופרשים בצורה הרבה יותר ירודה והרבה פחות אינטנסיבית. לצורך הדוגמה, הורמונים כמו האסטרוגן מופרש בצורה הרבה פחות אינטנסיבית לאחר גיל המעבר, ועצם המחסור בו עלול לגרום לרקמת החיבור הקיימת בגוף להיחלש ולהפסיק לתפקד כהלכה. מכאן, צניחת רחם עלולה להיות מצב שרק עניין של זמן עד שיופיע.

צניחת רחם לאחר לידה

גורם שני ולא פחות נפוץ שיכול לגרום לצניחת רחם הוא לידה טראומטית. לא מעט נשים חוות לידה טראומטית בחייהן, משום שמדובר כאן על קשת של מצבים שיכולים להתרחש בזמן הלידה. לצורך הדוגמה, לידה שבה התינוק גדול באופן חריג מגודלם של תינוקות בדרך כלל, או לידה שבה נעשה שימוש במגוון אביזרים בשלב הלחיצות, נחשבות ללידות טראומטיות. במסגרת הלידות הטראומטיות הללו נוצרת פגיעה באותן רצועות תומכות שאותן הזכרנו קודם לכן. הפגיעה הזו גורמת להיחלשות הרצועות, ובהתאם עלולה להתרחש צניחת רחם.

צניחת רחם בעקבות גנטיקה ותורשה

גורם שלישי ואחרון לעניין הוא הרכבים גנטים שקשורים באישה. לא מעט נשים נולדות עם מגוון גורמים תורשתיים וגנטיים שקשורים באיברי הרבייה שלה, כאשר אחד מהם יכול להיות רקמת חיבור מוחלשת מלידה. ברגע שאותה רקמה מוחלשת מראש, רק הגיוני שצניחת רחם תתרחש אצל נשים אשר נולדו איתה, הן בעקבות גיל מתקדם, הן בעקבות לידות טראומטיות, והן בכלל.

צניחת רחם תסמינים – איך מזהים אותה?

צניחת רחם כמובן מביאה איתה לא מעט תסמינים, שיעזרו לכן לזהות שזהו המצב שאותו אתן חוות. מומלץ מאוד להיות עם היד על הדופק ולזהות את התסמינים בשלב כמה שיותר מוקדם, ובהתאם ניתן יהיה להצמיד טיפול הולם למצב. כמו כל בעיה בריאותית, גם צניחת רחם מביאה איתה רמות משתנות של חומרה, כאשר היא יכולה להיות במצב קל, במצב בינוני או במצב קשה. התסמינים של צניחת רחם יעידו על חומרתה, כאשר דרגת התסמינים תעיד גם על דרגת הצניחה. היות ומדובר על עניין מתעתע, חשוב לשמור על תשומת לב מלאה לעניין, ולדעת לזהות את צניחת הרחם גם לאור תסמינים קלים במיוחד.

בין היתר, צניחת רחם תביא איתה תסמינים כמו קושי או כאב בזמן קיום יחסי מין, תחושת חוסר נוחות או כאבים חריגים בנרתיק, התמודדות עם קושי בזמן התפנות בשירותים – לצורך מתן שתן או צואה, וכן רקמה שבולטת מחוץ לנרתיק.

כל אחד מהתסמינים האלו אמור להדליק אצלכן נורה אדומה, וההמלצה שלנו היא לפנות לאבחון ולטיפול זריז עד כמה שניתן.

צניחת רחם תמונה
צניחת רחם תמונה

על מנת שתוכלו להפסיק לדמיין את צניחת הרחם, אנחנו מצרפים כאן תמונה שתמחיש באופן ויזואלי כיצד נראית צניחת רחם, ואת ההליך עצמו כפי שהוא מתרחש בתוך גוף האישה. 

מדוע הטיפול המהיר בצניחת רחם הוא חשוב כל כך?

צניחת רחם, כפי שניתן להבין באופן עצמאי, היא מצב לא פשוט בכלל. היא מביאה איתה השלכות רבות גם במובן הפיזי וגם במובן הרגשי והנפשי, ולכן הותרה של המצב כמות שהוא היא מעשה לא רק לא אחראי, אלא גם בעל השלכות רפואיות חמורות לעתיד.

ככל שצניחת רחם תטופל בצורה מהירה יותר, כך תוכל האישה אשר סובלת ממנה לחזור לשגרת החיים התקינה שלה בצורה מהירה יותר, ותפסיק לסבול מאותן השלכות שמהן היא סובלת בזמן ההתמודדות עם מצב זה.

צניחת רחם וההשפעות הפיזיות על האישה הסובלת ממנה

התחלנו לדבר בקצרה על ההשפעות של צניחת רחם על גוף האישה, וכעת הגיע הזמן להרחיב עליהן אף יותר. אישה אשר מתמודדת עם צניחת רחם היא אישה שעלולה להסתובב בחיי היום יום שלה עם כאבים רציפים. היות ואף אדם לא אוהב שלחייו מתלווים כאבים באופן קבוע, יש לטפל בצניחת רחם באופן מידי.

עצם ההתמודדות עם הכאבים עלולה להוביל את האישה להימנע ממגוון פעילויות בחייה, החל מפעילויות חברתיות, דרך פעילויות משפחתיות ועד פעילויות עצמאיות שהיא אוהבת לבצע בעצמה – פעילויות ספורט, יציאה מהבית לצורך מפגשים ועוד. למעשה, מצב כזה גורם לצניחת רחם להתמקם במרכז חייה של האישה, ולמנוע ממנה להתנהל בצורה רגילה ושגרתית. כמובן שמדובר על סיטואציה לא אידיאלית בעליל, אולם טיפול מידי בצניחת רחם יגרום לה לא להתרחש, או להיעלם במהירות.

צניחת רחם וההשפעות הנפשיות על האישה הסובלת ממנה

כמובן שהכאבים הפיזיים הם רק חלק מהתמונה הכללית שמביאה איתה צניחת רחם. אישה אשר סובלת מצניחת רחם עלולה לסבול מהשפעות נפשיות חמורות במיוחד, כמו מצבי דכאון, חרדה, תסכול, חוסר אונים וייאוש גדולים. היות וצניחת רחם מעידה על התבגרות האישה ועל קשיי הלידה שלה, אותה אישה עלולה להיכנס ללופ מחשבתי ורגשי סביב גילה המתקדם, סביב הטראומה שקשורה בלידה שלה, וסביב התסכול שנובע מהכאבים הגדולים שהיא חווה באופן קבוע.

לאור כל אלו, מעבר למישור הפיזי, אין ספק שגם המישור הנפשי הוא לא פחות חשוב לעניין. אישה שסובלת מהשפעות נפשיות כמתואר כאן למעלה ובכלל, היא אישה שמצבה הנפשי עלול להתדרדר ואף להפוך לבלתי הפיך. לכל אלו כמובן קיימים פתרונות, ונקיטה בהם בשלב כמה שיותר מוקדם תוכל להוות צעד חכם, אחראי ובריא.

צניחת רחם ניתוח

אחת הדרכים הראשונות להתמודדות עם צניחת רחם הינה באמצעות ניתוח. ניתוח צניחת רחם הוא ניתוח שיכול להגיע בשתי מטרות שונות: האחת – כריתת הרחם כליל, והתמודדות עם צניחת רחם באמצעות העלמתו לחלוטין. השניה – הרמת הרחם, והתמודדות עם צניחת רחם באמצעות החזרה שלו למקומו הטבעי. שתי אפשרויות הניתוח הללו קיימות ונפוצות היום, וזו הרלוונטית מבין שתיהן תיבחר בעזרת ההמלצה של הרופא או הרופאה שמלווים אתכן בדרך.

את ההחלטה ניתן יהיה לקבל בעזרת מאפיינים שונים שקשורים באופן אישי לכל אישה בנפרד – מצב צניחת רחם – קל או מתקדם, מאפייני הרקע הרפואי הקודם של האישה ועוד. חשוב לציין ששני הניתוחים הם בטוחים יחסית, ומתבצעים היום בעזרת שיטות מתקדמות ביותר.

עוד פרטים על ניתוח צניחת רחם

ניתוח צניחת רחם יכול להיעשות היום בשתי דרכים שונות: ניתוח נרתיקי או ניתוח לפרוסקופי. הניתוח הנרתיקי הוא ניתוח פולשני יותר וקצת פחות מודרני ומתקדם, לעומת הניתוח הלפרוסקופי שמתבצע בעזרת סיב אופטי, שהשימוש בו נעשה דרך חתכים מינורים שמתבצעים בדופן הבטן, ושומר על מינימום פולשנות.

כל הניתוחים שפירטנו עליהם – נרתיקי או לפרוסקופי, לכריתת רחם או להרמתו, הם ניתוחים שידועים בשל אחוז ההצלחה הגבוה שלהם, כמות הסיבוכים הקטנה והנדירה ביותר שלהם, וכן הליך ההחלמה הפשוט והמהיר שמצטרף אליהם. לאור כל הפרטים האלו, ניתן להבין שניתוח צניחת רחם היא לא דבר שכדאי לוותר עליו, בוודאי במצבים שבהם צניחת רחם היא במצב קשה, ועל אחת כמה וכמה בהתאם לפשטות שלו.

האם קיימות דרכים נוספות להתמודדות עם צניחת רחם ללא ניתוח?

התשובה לשאלה הזו היא בהחלט כן. קיימות עוד שתי דרכים שמומלץ להכיר, כאשר הראשונה מביניהן היא החדרת תומך נרתיק אל תוך הנרתיק. תומך הנרתיק תפקידו לסייע בהרמת הרחם, והוא מיועד בעיקר לנשים שעבורן טיפול צניחת רחם הוא אינו אפשרות ריאלית. אותן נשים הן בדרך כלל כאלו שהרקע הרפואי שלהן אינו מאפשר מעבר מוצלח של ניתוח, או נשים שגילן מתקדם ומבוגר מדי, שעלול להפוך את הניתוח למסוכן עבורן.

צניחת רחם טיפול טבעי

דרך נוספת מבין שתי הדרכים הנוספות להתמודדות עם צניחת רחם שאינן ניתוח היא דרך טיפול טבעית. נשים שבוחרות שלא לגשת לניתוח או שאינן יכולות לגשת אליו, יכולות בהחלט לבחור בשינוי אורח החיים שלהן על מנת לטפל בצניחת רחם באופן טבעי, מבלי התערבות של כלים רפואיים או הליכים כירורגיים שונים.

כחלק בלתי נפרד מטיפול טבעי בצניחת רחם ניתן למצוא מגוון צעדים שאפשר וכדאי לקחת בחשבון:

1. עישון מחוץ לתחום

 נשים שמעשנות מגבירות את הסיכוי לצניחת רחם בעתיד. העישון עלול לפגוע בתפקוד הריאות, ובעקבות כך לגרום לשיעולים רבים. שיעולים הם דבר שגורם לשרירי רצפת האגן לעבוד בצורה כפולה ומכופלת, ולכן הם עלולים להיחלש בצורה משמעותית עם השנים ולגרום לצניחת רחם.

2. משקל גוף תקין

לא מעט אנשים עלולות לסבול מצניחת רחם בעקבות עודף משקל. המשקל העודף עלול לגרום ללחץ על שלפוחית השתן, על שרירי רצפת האגן ועל מכלול השרירים והאיברים באיזור הבטן התחתונה, ובהתאם צניחת רחם עלולה להתרחש. שמירה על משקל גוף תקין על ידי תזונה נכונה וקיום פעילויות ספורטיביות יכולה בהחלט למנוע צניחת רחם.

3. חיזוק שרירי רצפת האגן

לשרירי רצפת האגן יש תפקיד משמעותי ביותר בשמירה על הרחם במקומו, ולכן כאשר הם נחלשים – הסבירות לצניחת רחם עלולה בהחלט לעלות. חיזוק שרירי רצפת האגן, אם כן, הם קריטיים לעניין, ולכן חשוב להקפיד על מגוון פעולות שיכולות לגרום להם להתחזק.

פיזיותרפיה צניחת רחם – מה חשוב לדעת?

הסעיף השלישי עליו פירטנו כאן למעלה הוא סעיף שיש לכן בהחלט חלק חשוב ונכבד בשמירה עליו. הפעולות השונות של חיזוק שרירי רצפת האגן נקראות גם פיזיותרפיה צניחת רחם, שכן מדובר על מטריה שכוללת תחתיה כל מיני פעולות מגוונות שיכולות לסייע לכן בשמירה על שרירי רצפת האגן מחוזקים ומתפקדים.

פיזיותרפיה צניחת רחם היא דבר שחשוב להקפיד עליו הן לאחר הופעתה של צניחת רחם והן בטרם היא מופיעה, אז הנה כמה פרטים שחשוב שתדעו לקראתה.

הקשר בין פיזיותרפיה צניחת רחם לבין חיזוק שרירי רצפת האגן

שרירי רצפת האגן הם בעלי תפקיד מרכזי בכל הנוגע לתפקוד שלפוחית השתן, מניעת צניחת רחם, שליטה בסוגרים ועוד. היות ומדובר על שרירים מרכזיים כל כך, הם צריכים להיות מחוזקים לכל אורך הדרך – החל מגילאים צעירים ועד גילאים מבוגרים יותר, וכן בכל מצב רפואי באשר הוא.

חיזוק שרירי רצפת האגן יכול להיעשות במגוון דרכים, שביניהן ניתן למצוא תרגילים לביצוע עצמאי מכל מקום ובכל זמן. נשים רבות אשר מקפידות על חיזוק שרירי רצפת האגן לאורך שנים, על ידי ביצוע התרגילים המדוברים, מונעות מעצמן התמודדות עם צניחת רחם, ונהנות מחיים עצמאיים, שגרתיים ובריאים ביותר. אם גם אתן רוצות להידמות לאותן הנשים, הנה כמה תרגילים ששווה לכן מאוד להכיר.

תרגילי חיזוק שרירי רצפת האגן – לביצוע עצמאי בזמן ובמקום שנוח לכן

כעת נספר לכן על ששה תרגילים שונים שאותם תוכלו לבצע באופן עצמאי בזמן שהכי נוח לכן ומכל מקום בעולם. אותם תרגילים עובדים על עקרון אחד מרכזי ופשוט – כיווץ שרירי רצפת האגן עד למצב מקסימלי, ולאחר מכן הרפייה שלהם. חזרות חוזרות ונשנות על התרגילים יגרמו לכיווץ אינטנסיבי יותר של שרירי רצפת האגן, ובהתאם לחיזוקם בצורה משמעותית. אז על אילו תרגילים מדובר כאן? בואו נתחיל:

תרגיל מס' 1 

זהו תרגיל המעלית, אם יוצא לכן להתאמן במסגרת שיעורים כמו פילאטיס, לדוגמה, יכול מאוד להיות שנפגשתן בו בעבר וכבר ביצעתן אותו לא מעט פעמים. במסגרת תרגיל המעלית יש לשכב על מזרון בזמן שהידיים פתוחות לצדדים והרגליים שומרות על פישוק קל. מתוך מצב זה התחילו לכווץ את שרירי רצפת האגן שלכן בשלבים שונים – בשלב הראשון כיווץ מועט, בשלב השני כיווץ בינוני, בשלב השלישי כיווץ מקסימלי ולאחר מכן הרפייה של השרירים. תחושת הכיווץ צריכה לדמות מעלית, כלומר תחושה שבמסגרתה השרירים מטפסים בכל פעם לקומה אחרת.

תרגיל מס' 2

זהו תרגיל שאותו יש לבצע במצב עמידה, שבו יש לפשק מעט את הרגליים ולהצמיד את שתי הידיים לצידי הגוף. מתוך העמידה הזו יש לקחת את אחת הרגליים ולהניף אותה לכיוון מעלה בכיפוף, עד שהברך מגיעה אל קו המותניים. בזמן ההנפה יש לכווץ את שרירי רצפת האגן, ובזמן הורדת הרגל בחזרה אל המזרון יש להרפות אותם. מתרגיל לתרגיל ניתן להחליף בין הרגל התומכת לבין הרגל המונפת אל על.

תרגיל מס' 3 

מתבצע בישיבה, כאשר הרגליים נמצאות בפישוק קל והידיים תומכות בכל הגוף כשהן נמצאות מאחורי הגב. מתוך מצב ישיבה זה יש להרים את הישבן והאגן כלפי מעלה, בזמן ששרירי רצפת האגן מכווצים. בהגעה לנקודת השיא של הישבן, יש להרפות את השרירים בחזרה ולהתיישב בחזרה על המזרון.

תרגיל מס' 4 

נקרא גם תרגיל החתול, על שם המנח שבו הוא מבוצע – עמידת חתול. בתרגיל זה יש לעמוד על 6, כאשר מתרחשים קווים ישרים בין קו הכתפיים לבין כפות הידיים, ובין קו המותניים לבין הברכיים. ממצב זה יש לקמר את הגב תוך כיווץ מקסימלי של שרירי רצפת האגן, ואז לקער אותו בחזרה תוך כדי שחרור שלהם.

תרגיל מס' 5 

הוא תרגיל שאותו יש לבצע מתוך מצב של שכיבה. בזמן השכיבה יש לכופף את הרגליים ולהצמיד אותן אחת לשנייה, ולפרוש את שתי הידיים לצדדים. מתוך השכיבה יש להרים את הישבן והאגן כלפי מעלה, תוך כדי כיווץ של שרירי רצפת האגן. לאחר ההגעה לנקודת השיא יש להוריד בחזרה את הישבן והאגן אל המזרון, תוך שחרור השרירים.

תרגיל מס' 6 

הוא תרגיל שאותו יש לבצע בישיבה מזרחית. בזמן הישיבה הזו יש להרפות את שרירי הירכיים והישבן, ולכווץ את שרירי רצפת האגן תוך הרגשה שהם עולים כלפי מעלה. לאחר ההגעה לנקודת הכיווץ המקסימלית, יש לשחרר בחזרה את השרירים ולהרפות אותם.

את כל אחד מששת התרגילים האלו ניתן לבצע בכמה וכמה סטים חוזרים, עם מספר חזרות שנע בין 10-15 בכל סט. עצם הכיווץ של שרירי רצפת האגן יגרום לחיזוק משמעותי שלהם, וימנע צניחת רחם.

האם התרגילים הללו באמת עוזרים?

מדובר כאן על אחת השיטות הקדומות ביותר לחיזוק שרירי רצפת האגן, ובהתאם לביצוע העצמאי שלה ניתן להבין שהתוצאות ממנה עשויות להופיע אחרי לא מעט תרגולים. כמובן שהתרגילים הללו הם נהדרים ומומלץ לבצע אותם באופן תדיר, אך היום ניתן לשלב אותם עם שיטות מתקדמות יותר של חיזוק שרירי רצפת האגן.

עולם הרפואה הוא עולם שגם כך עושה תנועה מתמדת אל עבר הקידמה והטכנולוגיה, ואין ספק בכל הנוגע לחיזוק שרירי רצפת האגן – התנועה הזו מביאה איתה תוצאות נהדרות. היום, לצד התרגילים העצמאיים, תוכלו לתאם לעצמכן טיפול על ה-eChair – כיסא אלקטרומגנטי מהפכני שמטרתו לחזק את שרירי רצפת האגן בצורה הרבה יותר מהירה והרבה יותר יעילה. הנה כמה פרטים שכדאי שתכירו.

eChair – להעניק לשרירי רצפת האגן שלכן את הטוב ביותר

אז על מה מדובר כאן? ובכן, הכיסא הנפלא הזה משווק באופן בלעדי בארץ על ידנו – חברת MyDoctor. הכיסא נראה כמו מעין ספה גדולה ומרווחת, שעליה תוכלו לשבת בנוח בזמן שהוא עושה את העבודה בשבילכן.

הטיפול על ה-eChair למעשה ניתן לכן במסגרת של סדרת טיפולים, המורכבת מששה מפגשים שונים. אורכו של כל מפגש 28 דק', כאשר במסגרתו כל מה שתצטרכו לעשות הוא פשוט לשבת על הכיסא ולתת לו לפעול. אז מה הפעולה שהוא עושה? ובכן, יותר ממה שאתן אולי מדמיינות כרגע.

הפעולה של ה-eChair משתווה למאות תרגולים עצמאיים שלכן

במסגרת כל מפגש בן 28 דק' הכיסא יגרום לשרירי רצפת האגן שלכן לבצע לא פחות מ-11,000 כיווצים. בהתאם, כמות הכיווצים שתתקבל מכלל סדרת המפגשים תגיע לכ-66,000 כיווצים של שרירי רצפת האגן, כמות שבתרגולים עצמאיים אפשר רק לדמיין אותה.

כמות הכיווצים הגדולה הזו תגרום לחיזוק יעיל במיוחד של שרירי רצפת האגן, גם בצורה הרבה יותר מהירה וגם עם תוצאות יעילות לטווח הארוך. לכן, אולי כדאי לכן לשמור על התרגילים העצמאיים, אבל במקביל אליהם בהחלט מומלץ שתתאמו לעצמכן את סדרת הטיפולים על ה-eChair.

למנוע צניחת רחם עם ה-eChair של חברת MyDoctor

עכשיו אתן כבר מבינות בעצמכן שאתן יכולות לקחת את המצב בידיים שלכן, ולמנוע מעצמכן התמודדות עם צניחת רחם בכמה טיפולים בודדים בלבד. אנחנו מזמינים גם אתכן ליצור איתנו קשר עוד היום במספר הטלפון 072-397-2-386 על מנת לקבוע לעצמכן את סדרת הטיפולים שלכן. עוד בתחילת הסדרה תוכלו להיפגש עם פיזיותרפיסטית רצפת אגן, שתוכל לאבחן את מצבכן ולהתאים לכן סדרת טיפולים שתהלום את הצרכים שלכן.

מכאן, אתן תוכלו לצאת לדרך נפלאה שבה אתן מכתיבות לגוף שלכן את הקצב והטון, ולא ההיפך. נציגי החברה שלנו ישמחו להעניק לכן מענה על כל שאלה שעוד נותרה פתוחה אצלכן, לספר לכן על המחירים המיוחדים שלנו וכן לאפשר לכן לעלות מולם כל תהייה, ולקבל את התשובה שאותה אתן מחפשות כדי לצאת לדרך. מצפים לטלפון שלכן ומצפים לפגוש אתכן בקרוב, בדרך לבריאות השלמה שלכן. נשתמע!

רוצה לקבל מידע נוסף על צניחת רחם?

צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לך

צרו קשר

מלאו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם!

🔒 טופס דיסקרטי, האתר מאובטח בטכנולוגיית SSL 🔒

שאלות נפוצות

דילוג לתוכן