כל מה שצריך לדעת על עורך דין רשלנות רפואית

mydoctor.co .il עורך דין רשלנות רפואית

מהי רשלנות רפואית ומהו תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית? מי ומתי צריך לפנות אליו? כל התשובות לשאלות אלו ועוד בהמשך מאמר זה!

על רשלנות רפואית בקצרה

ככלל, רשלנות היא מצב, שבו אדם מתרשל במעשיו או בתפקידו ועקב כך נגרם נזק לאדם אחר או לרכוש. כאשר מדובר על רשלנות רפואית הכוונה היא לכך, שאיש מקצוע מתחום הרפואה התרשל בתפקידו ועקב כך נגרם למטופל נזק. חשוב לציין, שאין הכוונה לבחירה בדרך טיפול סבירה אחת על פני אחרת, אלא על מקרים בהם הטיפול איננו סביר.

חשוב לדעת, שלמרות שנהוג לחשוב, שרשלנות רפואית עוסקת רק בטיפולים לא נכונים שניתנו למטופל כאשר האמת היא, שהיא עוסקת גם במקרים, בהם המטופל לא קיבל את הטיפול שהוא היה זקוק לו והנזק נגרם עקב אי מתן הטיפול הנחוץ.

תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית

תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית הוא לתת למיוצג שלו את כל המידע הנחוץ לו מבחינה משפטית בכל הנוגע לאפשרויות הקיימות לקראת הליכים משפטיים אפשריים ובמידת הצורך, לייצג בבית הדין. עורך דין זה מתמחה בדיני נזיקין עם התמקדות בנזקי גוף ובעיקר ברשלנות רפואית. כלומר, מדובר על עורך דין בעל התמחות מלאה בתחום זה ואליו ניתן לפנות בין אם אתם בצד של התובע ובין אם בצד של הנתבע.

מי ומתי צריך לפנות לעורך דין?

בין אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית ובין אם אתם מואשמים בגרימת נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, חשוב שתפנו בהקדם האפשרי לעורך דין המתמחה בכך לקבלת ייעוץ משפטי! ככל שתקדימו לעשות כן, כך עורך הדין יוכל לעזור לכם יותר ולתת לכם את הייעוץ הדרוש לכם בזמן אמת ולהנחות אתכם כיצד להתנהל מול הגורמים הרלוונטיים על הצד הטוב ביותר.

קצת רקע על התהליך

במידה ואתם לקראת תהליך משפטי בתחום הרשלנות הרפואית חשוב שתדעו, גם אם רק באופן כללי, כיצד עובד התהליך. אם כן, התהליך מתחיל בבחירת עורך דין רשלנות רפואית ופגישת ייעוץ אתו. במהלך פגישה זו, חשוב לספר את כל הפרטים הרלוונטיים ולהציג את כל הראיות שיש ברשותכם כדי להוכיח את טענותיכם. במידה וההחלטה תהיה להתקדם להליכים משפטיים חשוב שתתכוננו לתהליך ממושך מאוד וגם יקר, בעיקר בשל הצורך להביא מומחים מהתחום הרפואי המדובר, שיוכיחו את טענותיכם.

בחירת עורך הדין

היות שמדובר על תהליך ארוך ומאוד משמעותי, חשוב שתבחרו עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום הרשלנות הרפואית באופן ספציפי ותתרשמו ממנו במהלך פגישת הייעוץ. אם תפגשו עם עורך דין רשלנות רפואית – מוטי ארד לדוגמה, חשוב שתקבלו ממנו תחושת ביטחון, שאתם והתיק שלכם נמצאים בידיים טובות ומקצועיות, שיכולות להוביל אתכם הכי קרוב שניתן אל התוצאה האידיאלית עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *