מה הכיסוי הרפואי הניתן לשוהים בדיור מוגן?

לימודי ניהול דיור מוגן httpmydoctor.co .il

סבתא עצובה וכמעט שלא יוצאת מביתה מאז שבעלה נפטר? הדוד המבוגר נשאר בבית כל היום כי רוב מי שהיו המעגל החברתי שלו עזבו לעיר אחרת או הלכו לעולמם, וקשה בגיל מבוגר למצוא מעגל חברתי חדש? ההורים המבוגרים שלכם משתגעים לבד בבית הריק לאחר שבן הזקונים עזב את הקן? אולי כדאי להציע להם לשקול מעבר לדיור מוגן אשר יספק להם סביבה עשירה ומעניינת, שלל פעילויות, הזדמנות להרחיב את המעגל החברתי ומגוון שירותים לנוחות הדיירים כגון שירותי כביסה, אוכל, ניקיון, אירועי תרבות, אבטחה וכו'.

מבחינת כיסוי רפואי, דיור מוגן מיועד לאנשים מבוגרים עצמאיים. לכן, הטיפולים הרפואיים הניתנים במקום הם יחסית מועטים. הדיור המוגן ינהל את המידע הרפואי של הדיירים המעוניינים בכך. לרשות הדיירים תועמד אחות והדיירים יוכלו לקבל שירותי עזרה ראשונה במשך כל שעות היממה. בעת הצורך, הצוות בדיור המוגן יסייע לדיירים הזקוקים לשירותים רפואיים נוספים, לקבל טיפול רפואי מחוץ לדיור המוגן. בנוסף, בחלק מבתי הדיור המוגן הפרטיים ישנן מחלקות "דיור תומך" אשר כוללות שירותים רפואיים נרחבים יותר לטובת דיירים שמצב בריאותם התדרדר במהלך המגורים במקום והם מתקשים בחלק מתפקודי היומיום.

מתגעגעים לסבתא או לדוד המבוגר שבחרו לעבור לדיור מוגן? אל תשכחו לבוא ולבקר. מוצאים את עצמכם מרותקים מסיפורי העבר של הסבתא וחברותיה בדיור המוגן? תמיד התעניינתם ויש לכם חיבור מיוחד עם האוכלוסייה המבוגרת? אולי תחשבו לעשות מזה קריירה. לימוד ניהול דיור מוגן יתנו לכם גם ידע פרקטי בניהול וגם מידע רב ומרתק על אתגרי הגיל השלישי.

 

לימוד ניהול דיור מוגן – ללמוד איך לשפר לסבתא את איכות החיים

 ככל שעוברות השנים נראה שמטבע הלשון "העולם שייך לצעירים" הופך לפחות רלוונטי, ואילו המשפט "העולם שייך לזקנים" כנראה יתאר נכון יותר את המציאות. אוכלוסיית העולם מזדקנת וישנם יותר ויותר אנשים המגיעים לגילאים מופלגים. העלייה בתוחלת החיים, מביאה לצד הברכה גם לא מעט אתגרים. מבוגרים רבים חשים בדידות רבה לאחר שאיבדו את בן או בת הזוג. ישנם לא מעט אנשים מבוגרים שאינם מוצאים איך להעביר את זמנם לאחר היציאה לפנסיה ועוד.

כל אלו מובילים לצורך בפיתוח שירותים המותאמים לגיל השלישי ולצרכיו. לימוד ניהול דיור מוגן יקנה לך הבנה רחבה של אתגרי הזקנה בישראל ומיומנויות ניהול בית דיור המשרת את האוכלוסייה המבוגרת.

לימוד ניהול דיור מוגן יכלול לימודים עיוניים על תחום הזקנה, כגון, כיצד הזקנה משפיעה על הגוף, המוח, והנפש, התייחסות מוסדות המדינה לזקנה: רגולציה, מימוש זכויות, והיבטים משפטיים. בנוסף, הלימוד יכלול התנסויות בשטח, סימולציות ודיונים בכיתה, סיורים, ופיתוח חשיבה יצירתית ויזמית.

לסיכום: אין הרבה תחומי לימוד אשר מבטיחים בסופם מקצוע שהוא גם שליחות. לימוד ניהול דיור מוגן יאפשר לכם ליצור שינוי אמיתי ברווחת החיים של מבוגרים רבים.

לפרטים נוספים ליחצו – לימודי ניהול דיור מוגן