קופת חולים כללית

רופא עד הבית כללית

מבין ארבעת קופות החולים הפעילות במדינת ישראל, קופת חולים שירותי בריאות כללית היא הגדולה ביותר מביניהן. נכון לשנת 2018 הקופה מבטחת קרוב ל-5 מיליון מתושבי מדינת ישראל, שמהווים יותר ממחצית מכלל התושבים במדינה. הקופה מחזיקה בהיסטוריה ענפה של למעלה מ-100 שנות קיום, ומספקת שירותי בריאות שונים לציבור מבוטחיה.

ההיסטוריה של קופת חולים כללית

הסיפור של קופת חולים שירותי בריאות כללית מתחיל אי שם בשנת 1911, עם תקרית שבה איבד פועל בשם ברוך פריבר את ידו בזמן העבודה. מפה נפלה ההבנה שהסתדרות הפועלים החקלאיים ביהודה, ההסתדרות שבה ברוך פריבר היה חבר, צריכה להקים ארגון כלשהו שיוכל להעניק שירותים רפואיים לחברי ההסתדרות. ההצעה, שעלתה על השולחן על ידי ברל כצנלסון, הובאה בפני חברי ההסתדרות והתקבלה כמעט פה אחד.

בשלב ההתחלתי הזה, יכלו היו להצטרף אל קופת החולים רק בעלי מקצוע עצמאיים או פועלים שאין תחתם עובדים שכירים, כשכמובן בהמשך התנהלות זו השתנתה והקופה פנתה גם אל הציבור הרחב.

התפתחות הקופה

קופת חולים שירותי בריאות כללית עברה שינויים חיצוניים ופנימיים כאחד לאורך השנים. לתקופת זמן מסויימת הקופה התחלקה לשלושה גופים נפרדים, לאחר מכן שלושת הגופים הפכו לשני גופים מרכזיים שחלוקתם נבעה מתוך המערך הפוליטי בישראל באותם הימים, שנות ה-20 של המאה ה-20: קופת החולים של הפועל הצעיר וכן קופת החולין של אחדות העבודה.

רק בשנת 1993 הפכה הקופה להיות כפי שאנחנו מכירים אותה היום – קופת חולים שירותי בריאות כללית, אחרי איחוד, פיצול, פעילות תחת ההסתדרות הכללית וניתוק ממנה.

מסגרת הפעילות של קופת חולים כללית

בתור קופת החולים הגדולה בארץ, מסגרת הפעילות של קופת חולים שירותי בריאות כללית היא נרחבת ביותר. היא כוללת למעלה מ-1,400 מרפאות המפוזרת ברחבי הארץ, כ-14 בתי חולים, כמות של כ- 450 בתי מרקחת, עשרות מרכזים לבריאות הילד, מרכזים לבריאות האישה, מרכזי "טיפת חלב", מרפאות רפואה משלימה, מרפאות כללית סמייל, מרכזי אסתטיקה, מוקדים של רפואה דחופה, אמבולנסים, מכונים, מעבדות, שירות רופא עד הבית של כללית ועוד.

פעילות החורגת ממסגרת הקופה עצמה

היות וקופת חולים שירותי בריאות כללית מחזיקה בלא פחות מארבעה עשר בתי חולים ברחבי המדינה, היא מאפשרת בהחלט, במסגרת הסכמים עם קופות החולים האחרות בארץ, אשפוז וטיפול של מבוטחים מהקופות האחרות.

בתי החולים של קופת חולים שירותי בריאות כללית הם: מרכז שניידר לילדים, בית רבקה, המרכז לבריאות הנפש גהה, קמפוס גולדה ובית החולים בלינסון – כולם בפתח תקווה, בית החולים העמק שבעפולה, המרכז הרפואי קפלן שברחובות, המרכז הרפואי מאיר שבכפר סבא, בית לוינשטיין שברעננה, המרכז הרפואי כרמל שבחיפה, המרכז הרפואי הגריאטרי הרצפלד שבגדרה, המרכז לבריאות הנפש שלוותה שבהוד השרון, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה שבבאר שבע ובית החולים יוספטל שבאילת.

אפשרויות להרחבת הביטוח הרפואי באמצעות הקופה

קופת חולים שירותי בריאות כללית מעניקה אפשרות להרחבת הביטוח הרפואי עבור המבוטחים בתכניות שונות, וכן חברות המספקות שירותים משלימים:


1. כללית מושלם – במסגרת תכנית כללית מושלם יהנו המבוטחים מביטוחים סיעודיים וכיסויים הכלולים בתכניות "כללית פלטינום" ו"כללית מושלם". כמו כן, תכנית "כללית חו"ל" נכללת בתכנית זו.

2. מכון מור  – המכון המפורסם מציע מציע מגוון שירותי רפואה מקיפים ומתקדמים.

3. "דרך חיים" – מרכז הכולל מוצרי בריאות שונים, טיפולים כמו רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסויים ועוד, סדנאות וחוגים.

4. כללית רפואה משלימה, כללית סמייל וכללית אסתטיקה – חברת הבת "ש.ל.ה – שירותי רפואה בע"מ" מבית כללית מציעה מגוון שירותים רפואיים כמו רפואה משלימה, אסתטיקה, רפואת שיניים ועוד.

כיצד פיצחה קופת חולים שירותי בריאות כללית את הטכנולוגיה של המאה ה-21

קופת חולים שירותי בריאות כללית, כמו קופות רבות אחרות וכן תחומים אחרים, גילתה גם היא את הטכנולוגיה המודרנית של המאה ה-21, והיא עושה בה שימוש יעיל, חכם, נגיש וזמין באמצעות מגוון כלים טכנולוגיים.

כך, לדוגמה, ניתן היום לקבל בצורה מקוונת כמעט את כל שירותי הבריאות שהמטופל זקוק להם, גם דרך אתר האינטרנט של הקופה וגם דרך האפליקציה הזמינה להורדה ושימוש מידי עבור כל מבוטחי הקופה – זימון תורים, קבלת מרשמים לתרופות השונות, ייעוץ ופגישה עם רופא משפחה או רופא מקצועי, קבלת תוצאות בדיקות ועוד. בנוסף, אתר האינטרנט של הקופה מציע מגוון ענק של תכני וידאו ותכנים כתובים המהווים מקור מקצועי לגבי תרופות, טיפולים ושאלות נפוצות.

ערוץ Youtube  של כללית

מעבר לכל שירותי הדיגיטל הנהדרים של קופת חולים שירותי בריאות כללית, מפעילה הקופה גם ערוץ Youtube, אליו היא מעלה תכנים מצולמים במגוון עצום של נושאים – שאלות ותשובות נפוצות, הדרכות בנושאים כמו הריון, לידה והנקה, הדרכה לביצוע תרגילים פיזיותרפים וביצוע פעילות גופנית בבית – דבר שהיה שימושי ביותר במיוחד בתקופת הסגר הקורונה, הרצאות בנושא זוגיות ועוד תכנים נהדרים הנגישים לכלל הציבור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *