קופת חולים לאומית

רופא עד הבית לאומית

ארבע קופות חולים פעילות קיימות במדינת ישראל, וקופת חולים לאומית שירותי בריאות היא אחת מהן. מדובר כאן על קופת החולים הרביעית בגודלה שהוקמה אי שם לפני 87 שנים ומונה היום למעלה מ-700 אלף מבוטחים. אז אילו שירותים מציעה קופת חולים לאומית ואילו דברים חשוב שנדע עליה? כל זאת ועוד במאמר הקרוב.

ההיסטוריה של קופת חולים לאומית

הסיפור של קופת חולים לאומית שירותי בריאות מתחיל בקבוצה של רופאים שהחליטה יום אחד בשנת 1933 להקים קופת חולים עצמאית. כשנה לאחר מכן התאחדה קופת חולים לאומית שירותי בריאות עם הסתדרות העובדים הלאומית, ומכאן נוצרה קופה אחת שמטרתה לספק שירותי בריאות לחברי התנועה הרוויזיוניסטית שמצאו את דרכם החוצה מקופת החולים הכללית. עם הזמן נפתחו שירותי הקופה לכלל אזרחי מדינת ישראל החפצים להיות מבוטחים בה, ללא תלות במעמדות פוליטים או חברתיים כאלו ואחרים.

פעילותה של קופת חולים לאומית בעבר

קופת חולים לאומית שירותי בריאות פעלה תחילה בערים, אחרי שבשנים הראשונות לאחר תקומתה של מדינת ישראל פעלה גם במעברות השונות, עיירות הפיתוח ויישובי העולים – כולם היו אז פרושים באיזורים מסויימים והיוו קורת גג עבור אלפי עולים חדשים ממזרח וממערב. כמו כן, תושבי ישובי יהודה ושומרון, חבל עזה וכן כפרי מיעוטים מסויימים באיזור הגליל נהנו גם הם משירותיה הרפואיית של קופת חולים לאומית. קרן נכות ועזרה רפואית גם כן היו חלק מהשירותים שנתנה הקופה לנזקקים שבמבוטחיה.

היקף עבודה ופעילות בשנות ה-2000

קופת חולים לאומית שירותי בריאות מפעילה כ-350 סניפים ברחבי הארץ. מבוטחי הקופה מוזמנים לקבל שירות רפואי מרופאי הקופה וכן מרופאים עצמאיים שעובדים בשיתוף פעולה עם הקופה. במסגרת השירות הרפואי הניתן על ידי קופת חולים לאומית, זוכים המבוטחים לשירותי רפואה הנכללים תחת חוק ביטוח בריאות ממלכתי – חוק חובה במדינת ישראל, אולם במקביל לכך מציעה קופת חולים לאומית שירותי בריאות מערך של ביטוחים משלימים ומקיפים יותר, אותם יכולים המבוטחים לרכוש ולהנות משלל כיסויים ביטוחיים עבור מגוון טיפולים. במערך זה נמצאות שלוש תכניות שונות להרחבה:

1. לאומית כסף – ביטוח משלים שבמסגרתו ניתנים שירותי רפואה מתקדמים, שאינם כלולים בסל הבריאות.

2. לאומית זהב – ביטוח משלים מקיף הכולל גם רופא עד הבית מטעם לאומית.

3. ביטוח סיעודי בשיתוף עם חברת הביטוח "הראל" – תכנית ביטוח נרחבת שתוקפה לאורך כל החיים, המציעה גם שירותים משלימים וגם שירותים סיעודיים.

שירותים נוספים של קופת חולים לאומית שירותי בריאות

מעבר להפעלת מערך שלם של סניפים, רופאים, אחיות ועובדים נוספים, קופת חולים לאומית שירותי בריאות מפעילה עוד כמה שירותים ופעילויות: רשת בתי מרקחת המונה כ-150 בתי מרקחת מופעלת בסניפי הקופה, רשת של מרפאות שיניים, חנויות אופטיקה לרכישת מוצרים ולבדיקות וכן מערך טיפולים של רפואה משלימה כמו רפלקסולוגיה, הומיאופתיה, כירופרקטיקה ועוד.

שירותי אונליין של קופת חולים לאומית

כראוי וכמצופה מגורם גדול כל כך בשנת 2020, מפעילה קופת חולים לאומית שירותי בריאות מערך אונליין ענק המציע ביצוע של מגוון פעולות ללא צורך בתקשורת טלפונית או הגעה פיזית אל הקופה. באמצעות אתר האינטרנט של קופת חולים לאומית שירותי בריאות ניתן לזמן תורים לכלל הרופאים של הקופה, להתייעץ עם רופא אונליין, לקבל מרשמים לתרופות השונות, להזמין תרופות עד הבית, לקבל תוצאות בדיקות בצורה מקוונת ועוד.

בנוסף, אתר האינטרנט של קופת חולים לאומית שירותי בריאות מציע מידע מקצועי רפואי עבור מגוון נושאים, אליהם ניתן לגשת בכל שעה ביום ומכל מכשיר אלקטרוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *