קופת חולים מאוחדת

רופא עד הבית מאוחדת

במדינת ישראל פועלות ארבע קופות חולים שמציעות שירותים רפואיים הכלולים בסל הבריאות הישראלי. בין ביקורים אצל רופא משפחה, רופא ילדים, רופא עיניים ורופא אף אוזן גרון, כדאי להכיר את קופות החולים השונות כדי לדעת אצל מי מהן להירשם. במאמר הקרוב נספר לכם קצת יותר על קופת חולים מאוחדת.

קצת היסטוריה על קופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת התחילה את דרכה בתור קופת חולים עממית, אי שם בשנת 1931. קופת חולים מאוחדת נוסדה כדי להעניק שירותי רפואה לחברי ההתיישבות העובדת. כמה שנים לאחר מכן, בשנת 1936, נוסדה קופת החולים של הציונים הכלליים, כדי להעניק שירותי רפואה גם לעצמאים והשכירים בערים השונות, אליהם הצטרפו בהמשך גם בעלי המקצועות החופשיים.

שנת 1974 היתה השנה שבה שתי קופות החולים, עממית והציונים הכלליים, התאחדו ביניהן, ומכאן נולדה קופת חולים מאוחדת. באותם הימים 170 אלף חברים השתייכו אל קופת חולים מאוחדת, עם כ-75 סניפים של הקופה שהתפרשו אז ברחבי המדינה.

איך הקופה פועלת היום

לקופת חולים מאוחדת 6 מנהלות אזוריות שאחראיות על ניתוב העבודה של קופת החולים. מעבר לכך, קופת חולים מאוחדת מחזיקה בבית החולים "משגב לדך" שבירושלים, וכן בשני בתי מלון –מלון "כנען ספא" שבעיר צפת, ובמלון "צמרת" שבעיר טבריה. בנוסף, רשת הדיור המוגן והסיעודי "נוה עמית" המיועדת לבני גיל הזהב מופעלת על ידי קופת חולים מאוחדת.

שירותים שניתנים על ידי קופת חולים מאוחדת

דרך קופת חולים מאוחדת מופעל כמובן ביטוח בריאות ממלכתי המוענק על ידי המדינה לכל תושב ישראלי שהוא חבר באחת מקופות החולים. בנוסף לכך, מציעה קופת חולים מאוחדת תכניות מתקדמות לביטוח רפואי נרחב יותר. בין התכניות ניתן למצוא את התכניות הבאות:

1. מאוחדת עדיף – תכנית ביטוח זו מעניקה ביטוח משלים למבוטחים בה. כחלק מהשירותים הניתנים במסגרת הביטוח הזה נמצאים תרופות שאינן שייכות לסל הבריאות, רפואה משלימה, רפואה מונעת, השתלות בחוץ לארץ, טיפולים בחוץ לארץ ועוד.

2. מאוחדת שיא – תכנית ביטוח זו מעניקה שירותים נוספים, נרחבים יותר מאשר אלו המוצעים בתכנית מאוחדת עדיף. שירותים רפואיים שניתנים במסגרת תכנית מאוחדת שיא חורגים מהמסגרת של סל הבריאות הבסיסי שמעניק ביטוח בריאות ממלכתי.

3. מאוחדת זהב – תכנית זו מעניקה ביטוח סיעודי עם שירותים מתקדמים ביותר כגון אחות פרטית ואף רופא עד הבית של מאוחדת.

שירותים נוספים של קופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת פועלת גם במרחבים של רפואה אלטרנטיבית, במערך מרפאות בשם "מאוחדת משלימה" זאת בעקבות ההבנה שבמאה ה-21 אנשים רבים מעדיפים לנסות שיטות רפואה נוספות מלבד שיטות הרפואה הקלאסיות, ומאמינים שטיפולים כמו היפנוזה, ביופידבק, רפלקסולוגיה, שיאצו, פוליסטילה, פלדנקרייז, נטורופתיה, הומיאופתיה, סופרולוגיה, אוסטאופתיה, אקופונקטורה, טווינה ועוד יכולים להיות יעילים לא פחות מאשר שיטות הרפואה הקלאסיות. מבוטחים רבים של קופת חולים מאוחדת מתנסים בשיטות הרפואה האלטרנטיביות המוצעות על ידה.

פעילות מתקדמת של קופת חולים מאוחדת

היות והתקדמות והתפתחות הטכנולוגיה מאפשרת היום גישה ותפעול בדרכים שונות שחורגות מהדרכים הקלאסיות של למשל קביעת תור טלפוני לרופא, גם קופת חולים מאוחדת מציעה מגוון שירותים מתקדמים באמצעות שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים.

בין שירותים אלו ניתן למצוא פעילות מקוונת נרחבת של הקופה הכוללת קבלת שירותים באמצעות אתר האינטרנט או האפליקציה של הקופה – שירותים כמו קבלת תוצאות של בדיקות, קבלת אישורים והפניות עם חותמת דיגיטלית של הרופא המטפל, קבלת מרשמים שונים, זימון תורים לרופאים השונים ועוד. ביקור דיגיטלי גם הוא נכלל עם השירותים המתקדמים של קופת חולים מאוחדת, שמאפשר קיום של שיחת וידאו עם רופאים מתחומים שונים כמו רופאי משפחה, רופא נשים, רופא עור, רופא ילדים ועוד, שאינם מצריכים ביקור פיזי אצל הרופא.

שירותים מתקדמים נוספים של הקופה

קופת חולים מאוחדת מציעה גם שירות לקוחות זמין, יעיל ומקצועי שמתאפשר באמצעות עמוד הפייסבוק של הקופה וחשבון וואטסאפ עסקי שלה. בשירותים אלו ניתן להתייעץ, לשאול שאלות וכמובן לזמן תורים.

מהשירותים המתקדמים ביותר ניתן למצוא את המעבדה הביתית של מאוחדת שמוצעת לשימוש בשנים האחרונות. מדובר על בדיקה ביתית אותה ניתן לבצע בעזרת הטלפון הנייד שלכם, שמטרתה לנתח את הגורמים הקליניים השונים. תהליך הבדיקה וניתוח תוצאותיה הוא תחליף מושלם לבדיקה המתבצעת במעבדה, בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ויעילות.

. לאומית זהב – ביטוח משלים מקיף הכולל גם.

3. ביטוח סיעודי בשיתוף עם חברת הביטוח "הראל" – תכנית ביטוח נרחבת שתוקפה לאורך כל החיים, המציעה גם שירותים משלימים וגם שירותים סיעודיים.

שירותים נוספים של קופת חולים לאומית שירותי בריאות

מעבר להפעלת מערך שלם של סניפים, רופאים, אחיות ועובדים נוספים, קופת חולים לאומית שירותי בריאות מפעילה עוד כמה שירותים ופעילויות: רשת בתי מרקחת המונה כ-150 בתי מרקחת מופעלת בסניפי הקופה, רשת של מרפאות שיניים, חנויות אופטיקה לרכישת מוצרים ולבדיקות וכן מערך טיפולים של רפואה משלימה כמו רפלקסולוגיה, הומיאופתיה, כירופרקטיקה ועוד.

שירותי אונליין של קופת חולים לאומית

כראוי וכמצופה מגורם גדול כל כך בשנת 2020, מפעילה קופת חולים לאומית שירותי בריאות מערך אונליין ענק המציע ביצוע של מגוון פעולות ללא צורך בתקשורת טלפונית או הגעה פיזית אל הקופה. באמצעות אתר האינטרנט של קופת חולים לאומית שירותי בריאות ניתן לזמן תורים לכלל הרופאים של הקופה, להתייעץ עם רופא אונליין, לקבל מרשמים לתרופות השונות, להזמין תרופות עד הבית, לקבל תוצאות בדיקות בצורה מקוונת ועוד.

בנוסף, אתר האינטרנט של קופת חולים לאומית שירותי בריאות מציע מידע מקצועי רפואי עבור מגוון נושאים, אליהם ניתן לגשת בכל שעה ביום ומכל מכשיר אלקטרוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *