קופת חולים מכבי

רופא עד הבית מכבי

מבין ארבעת קופות החולים הפעילות במדינת ישראל, קופת חולים מכבי שירותי בריאות היא השנייה בגודלה ותחתיה נמצאים קרוב ל-2.5 מיליון מתושבי מדינת ישראל. כדי להבין מי היא קופת חולים מכבי שירותי בריאות ואילו שירותים היא מציעה, הכנו לכם את המאמר הקרוב עם כל המידע הרלוונטי שחשוב לכם לדעת, רגע לפני שאתם, אולי, מצטרפים אליה כמבוטחים.

מאיפה התחילה קופת חולים מכבי שירותי בריאות

קופת חולים מכבי שירותי בריאות, שחוגגת 80 שנים להיווסדה, נוסדה בשנת 1940. היא התחילה את דרכה בתור אגודה ששייכת אל תנועת "מכבי ישראל". התנועה הביעה השקפת עולם ייחודית וחופשית, ובימים ההם נועדה לרישום רק עבור חברי תנועת מכבי.

עם השנים והתפתחותה של הקופה, הובעה עמדה שונה מצד הקופה שהפכה לעצמאית מכל הבחינות, ואפשרה הצטרפות חופשית של מבוטחים המעוניינים להיות מכוסים על ידה.

צמיחתה של קופת חולים מכבי שירותי בריאות

בתחילת הדרך קופת חולים מכבי שירותי בריאות הפעילה סניפים אך ורק באיזורי המרכז. ערים כמו כפר שמריהו, רמת גן, תל אביב, בת ים, יפו וחולון נהנו מסניפים קרובים וזמינים שכללו שירותי רפואה שונים – בסיסיים ומתקדמים כאחד. בשנת 1977 התחלף מנכ"ל קופת החולים, ואז החלה קופת חולים מכבי שירותי בריאות להרחיב את פעילותה לסניפים נוספים המתפרשים בכל חלקי הארץ, ושירותים שונים כגון רופא עד הבית מכבי.

לאט לאט אבל בטוח ביססה קופת חולים מכבי שירותי בריאות את מעמדה בתור קופת חולים גדולה, יציבה ומתקדמת. משנת 1990 ועד שנת 1995 הגדילה קופת חולים מכבי שירותי בריאת את פעילותה בצורה משמעותית, והגיעה תוך זמן קצר לכמות כמעט דמיונית של מיליון מבוטחים. במסגרת שנים אלו, בשנת 1994 קופת חולים מכבי שירותי בריאות קנתה את בית החולים "אסותא". בבית החולים "אסותא" מתבצעים כשמינית מהניתוחים המתקיימים במדינה.

קופה שאפשר לסמוך עליה

קופת חולים מכבי שירותי בריאות עשתה לאורך השנים ומקפידה עדיין לעשות צעדים משמעותיים בדרך לגדילה, הענקת שירות רפואי מופתי ומתן מענה מידי ומתקדם ככל הניתן. מבחינת השירות הרפואי, קופת חולים מכבי שירותי בריאות הבינה שכדי להישאר חלק מהמשחק היא צריכה להציע שירותי ביטוח רפואי מתקדמים יותר מאשר השירותים הנכללים בחוק ביטוח בריאות ממלכתי הניתן לכל תושב מדינת ישראל, וכולל בתוכו את השירותים של סל הבריאות הישראלי.

לכן, מציעה קופת חולים מכבי עוד שלושה סוגי ביטוחים מתקדמים אותם יכולים מבוטחי הקופה לרכוש ולהנות משירותים רפואיים מתקדמים: מכבי כסף – תכנית הביטוח הבסיסית, מכבי זהב – תכנית הביטוח המתקדמת, ומכבי שלי – תכנית הביטוח הכללית והמקיפה ביותר מבין השלוש.

פעילות נוספת של מכבי

קופת חולים מכבי שירותי בריאות פועלת במרחבים נוספים מלבד היותה קופת חולים בלבד. מכבי פארם, לדוגמה, היא רשת של בתי מרקחת ששייכת לקופת חולים מכבי שירותי בריאות, ולה קרוב ל-100 סניפים ברחבי הארץ. מכבידנט, גם היא מבית קופת חולים מכבי שירותי בריאות, היא רשת של מרפאות שיניים אליה יכולים להגיע לטיפול גם חברי קופות החולים האחרות.

מכבי Care הוא מותג בוטיק שמציע מוצרי בריאות שונים הנמכרים ברשת בתי המרקחת של "מכבי פארם", ומכבי טבעי היא רשת של מרפאות המציעה טיפולים של רפואה אלטרנטיבית משלימה מבית הקופה. מיזמים נוספים של הקופה הם מכבי ממבט ראשון, אסותא מרכזים רפואיים, בית בלב, ביתי, עמותת קרן מכבי ומכבי שפע.

פעילות מקוונת של קופת חולים מכבי שירותי בריאות

המאה ה-21 הביאה איתה מגוון חידושים טכנולוגיים אליהם הצטרפו מגוון תחומים. גם תחום הרפואה באופן כללי וגם קופת חולים מכבי שירותי בריאות באופן ספציפי הבינו שהחידושים הטכנולוגיים יכולים לסייע להם ולמבוטחים שלהם, ולכן מציעה קופת חולים מכבי שירותי בריאות מגוון שירותים מקוונים שמקלים על המבוטחים ועל הרופאים.

שירותים כמו שיחת אונליין עם רופא, קבלת מרשמים, זימון תורים, לצפות בתוצאות של בדיקות שונות, עדכונים שוטפים באפליקציה על בדיקות שמומלץ לכל מבוטח לעבור בגין משתנים כמו גיל, מצב רפואי ועוד הם רק חלק מהשירותים שניתנים היום על ידי קופת חולים מכבי שירותי בריאות, והם מצטרפים לשירותים הנהדרים של הקופה המתרחשים גם בסניפים הפיזיים שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *