הרמת חזה – כל מה שאתן צריכות לדעת

הרמת חזה מומלצת

הרמת חזה הופכת לניתוח נפוץ יחסית בתחום של הכירורגיה הפלאסטית האסטטית, ונכון ל-2020 מהווה הרמת חזה יותר מ-20% מכלל הסוגים של ניתוח חזה אסטטי.

בניגוד לסוגים אחרים של ניתוח חזה, כאן קיימות טכניקות כירורגיות רבות מאוד, כל אחד עם יתרונות וחסרונות משלה. השיטות שלהלן הן רק חלק מגישות ניתוח חזה המתאימות לצורך הרמת חזה.

עבור מי מתאימה הרמת חזה?


כמו בכל תחום האסטטיקה, על טעם ועל ריח אין להתווכח, ונשים מסוימות רגישות יותר לצניחת פטמה מאשר אחרות. עם זאת, מקובל להגדיר אובייקטיבית צניחת פטמה כמצב בו העטרה (החלק הצבעוני שסביב הפטמה) עובר את קפל העור (במבט צידי או לטראלי).
צניחה בינונית מוגדרת כהגעת הפטמה עצמה עד לקפל השד, ואילו צניחה משמעותית הינה צניחה של העטרה כולה.

חתך פטמתי


השיטה היא אולי הסוג ה"קל" ביותר של ניתוח חזה לצורך הרמה, ומערבת את כמות החיתוך השטחי המינימאלית ביותר. במילים אחרות, הצלקות המלוות ניתוח חזה בשיטה זו הן בדרך כלל הקלות מבין כל הטכניקות הניתוחיות שפותחו לצורך הרמת חזה. דרך חיתוך בין גבול העטרה לשאר השד מורת שכבה מינימאלית של עור עודף, ולעיתים ניתן להחדיר גם שתלים קטנים.


מנגד ליתרון שבניתוח קטן יחסית (פחות צלקות, מהלך ניתוח קצר יחסית וכו'), עומדות כמה מגבלות:

  1. הניתוח מתאים אך ורק לצניחת פטמה מינימאלית ממש, ובדרך כלל התוצאות הרבה פחות דראסטיות מאשר בשיטות אחרות.

  2. הניתוח כמעט ואינו עושה שימוש בשתלים, לכן צורת השד שתווצר לאחריו היא צורה טבעית יותר, דומה יותר לצורה המקורית של השד. במקרה של שד טובולרי או לא סימטרי, מדובר בדרך כלל בחיסרון.

  3. הניתוח אינו מאפשר שינוי משמעותי בנפח השד.

שתלים מרימים

השיטה הזו מתאימה לנשים עם צניחה מינימאלית בלבד, שרוצות לשלב גם הגדלת נפח השד (ניתוח חזה לצורך הגדלה). בשיטה זו מחדירים שתל שד מיוחד, שלא רק מגדיל את נפח השד אלא גם משנה מעט את צורתו ("דוחף" אותו למעלה).

החתך בשיטה זו מינמאלי, בדומה לשיטות הקונסרווטיביות של הגדלת חזה. עם זאת, אחד החסרונות המשמעותיים ביותר של הניתוח (מלבד העובדה שהוא מתאים במקרי צניחה מינימאלית בלבד, כנ"ל) טמון בעובדה שיש להשתמש בשתלים מיוחדים ("שתלים אנטומיים") המיוצרים בייצור מותאם אישית ומחירם מתחיל מ-7000 ₪ צפונה.

הרמת חזה בשלושה חתכים (="מורכבת") – שיטה זו דורשת חתך סביב הפטמה, מן הפטמה לעבר קפל השד, ובקפל השד. מדובר בניתוח מסובך ביותר ורב צלקות, אך בגלל שמדובר בחתכים בשלושה מישורים ניתן להסיר כמות משמעותית של עור עודף- מתאים למקרים קשים של צניחת שד.

בנוסף, כירורגים מסוימים מסוגלים לנסות ולהשתיל הגדלת נפח במהלך הניתוח, ואילו אחרים מעדיפים לפצל את שני הניתוחים (במידה והאשה מעוניינת גם בהגדלת שדיים) עם מרווח החלמה של 6 חודשים לפחות בין אחד לשני.

טניקת הרמת החזה בסופו של דבר נתונה לבחירת הכירורג

מגוון הטכניקות שפותחו לצורך הרמת שד מאפשרות פתרון כירורגי כמעט לכל סוג של הפרעה. עם זאת, חשוב לזכור כי הגורמים שהביאו לדפורמציה מלכתחילה אינם נעלמים עם הניתוח, ולכן עם השנים, ההריונות ושינויים נוספים- צורת השד צפויה להשתנות גם היא. בנוסף, חשוב להבין כי בחירת טכניקת הניתוח תלויה בגורמים רבים, ויש להתחשב בהמלצות הכירורג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *