לחצן מצוקה בבית אבות

לחצן מצוקה בבית אבות

מעבר מחיים פרטיים בבית ובקהילה למסגרת מוסדית סיעודית עשוי לעתים להיות קשה למתאשפז ולבני משפחתו. כל אדם הנמצא במוסד סיעודי זכאי לקבל טיפול ברמה גבוהה, שירות אדיב, אוזן קשבת, הבנה והתחשבות. כל אלה מסייעים בהסתגלות למסגרת החדשה ומשפרים את סיכויי הקליטה במקום. תהליך הקבלה יעשה ע"י כל אחד מהצוות, שהם השותפים לטיפול. יחד עם זאת, התקנת לחצן מצוקה בבית אבות יכול להועיל ולשפר את תחושת הביטחון האישי שלהם.

השאירו פרטים בטופס וניצור איתכם קשר בהקדם >>

מה כולל צוות בית האבות

הצוות כולל לפחות, מנהל מוסד, רופא, אחות, עובד סוציאלי, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק, תזונאי. הנך זכאי לדעת מה תפקידו של כל אחד בכלל ובקשר אליך בפרט. הנך זכאי לקבל מכלול שירותים , זכותך לקבל הסבר על טיפולים אלו, להסכים לקבלם או לסרב. קבלת ההחלטה לגבי סוג המוסד כוללת שיקולים רחבים בעלי היבטים אישיים, רפואיים, משפחתיים, חברתיים, כלכליים וגיאוגרפיים.

כל בתי האבות חייבים ברישיון

כל בתי האבות והמעונות לזקנים בארץ חייבים ברישיון ועוברים תהליך בדיקות ופיקוח של משרדי הרווחה והבריאות (סיעודיים ותשושי נפש). משרד הרווחה מפקח על בתי אבות לעצמאיים ותשושים בלבד, כקבוע בתקנות הפיקוח על המעונות (תנאי המגורים וטיפול בזקנים עצמאיים ותשושים במעונות לזקנים): זקנים עצמאיים, שמבחינת תפקודו מסוגל לבצע את פעולות היומיום בלא עזרה. זקנים תשושים, שמפאת תפקודם הירוד זקוקים לעזרה חלקית בפעולות היומיום. הפיקוח מתבצע ע"י מפקחים, עובדים סוציאליים ואחיות מוסמכות וכולל את כל תחומי החיים במעון: תקינות המבנים הפיזיים והתאמתם לצורכי הזקן. תקינות הציוד תקן כוח אדם והכשרתו. זכויות הדיירים. ההפניה לבתי אבות לזקנים מתבצעת לאחר בדיקת נזקקתם וזכאותם של הזקנים באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות. לאחר מכן ניתנת לזקן רשימת מספר מעונות ובתי אבות שונים.

מזה מרכז יום?

מרכז יום הינו מסגרת יומית קבוצתית לפעילות עבור קשישים עצמאיים וגם כאלה אשר מוגבלים מבחינה פיזית ולעיתים הוא אף מחליף את בית האבות מכיוון שניתן לשלב טיפול בית ומרכז יום ביחד. מרכז היום מעניק לקשישים בעלי קשיים בתיפקוד עצמאי ותשושי נפש, מסגרת טיפולית, חברתית ויצירתית. בכך מוקל עומס הטיפול היומי על המשפחות, והקשישים זוכים לטיפול פרה-רפואי, שעות העשרה ועשייה חברתית.

איך מזמינים לחצן מצוקה לבית אבות?

אז אם אתם רוצים להתקין לחצן מצוקה בבית אבות אשר אחד מבני משפחתכם שוהה בו, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לספק לכם פתרונות יצירתיים אשר יקנו לכם ולבני משפחתם הרבה שקט נפשי!

רוצה לקבל מידע על לחצני מצוקה לבתי אבות?

צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לך

צרו קשר

מלאו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם!

🔒 האתר מאובטח בטכנולוגיית SSL והפרטים שלכם שמורים עמנו 🔒

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *